Výtvarná súťaž: Povolania budúcnosti

Vyhodnotenie:

Kategória 1. stupeň ZŠ

1. Miesto získal Michal Fučík zo ZŠ s MŠ Školská 49,Žilina s dielom Loďosmeť plast - kapitán. Loď bude zbierať plasty a čistiť životné prostredie.

2. miesto získala Alexandra Hancová z tej istej školy s dielom: Odpadkožrúti manažér. Prístroj bude zbierať odpad na dne mora, následne odsávať a prepravovať ho na pevninu.

3. miesto získal Oliver Šlanka zo ZŠ s MŠ Školská za dielo LIETAJÚCE AUTÁ - VODIČ

Kategória 2. stupeň ZŠ

1. Miesto získava Kristína Kučeráková zo ZŠ Námestie mladosti, Žilina s dielom, ktoré sa volá: Kontrolór teleportu (povolanie bude obnášať kontrolu počas teleportácie, aby nedošlo ku kontaminácií organickým materiálom počas presunu medzi planétami).

2. Miesto: Valentína Stoilová z tej istej školy s dielom: "Zhmotňovateľ myšlienok: na čo si človek spomenie, to sa mu aj reálne zmotní. Nebude to, samozrejme pre hocikoho.

3. Miesto získala Laura Tóthová zo ZŠ Štefánikova, Galanta. Dielo sa volá Budúcnosť botanikov (o umelom vytváraní rastlín, pretože prostredie bude znečistené).

Výhercom gratulujeme a ostatným, ktorí nám zaslali skvelé nápady, ďakujeme za účasť. Tešíme sa na vaše diela v septembri 2020!

Výtvarná súťaž: Povolania budúcnosti

Pri každej Noci výskumníkov sa tešíme na to, aké príspevky prídu do našej VÝTVARNEJ SÚŤAŽE.  Tá je určená deťom navštevujúcim materské školy, základné školy a základné umelecké školy. 

 

Európska noc výskumníkov 2019 sa bude niesť v duchu motta Život, ako ho (ne)poznáme. Snáď každého z nás sa pýtajú: čím budeš, keď budeš veľký/veľká? Vo výtvarnej súťaži sa zameriame na budúcnosť povolaní a zamestnania. Práca už nebude to, čo bývala: Aké technologické inovácie bude pracovník či pracovníčka používať v roku 2040? Čo im uľahčí prácu? Na čo budú jednotlivé zariadenia používané?

POPUSTITE UZDU SVOJEJ FANTÁZII A UKÁŽTE NÁM BUDÚCNOSŤ ŽIVOTA AKO HO (EŠTE) NEPOZNÁME.

SME ZVEDAVÍ NA TVOJU VÍZIU!

Pravidlá súťaže

Prihlasovací formulár